Brigády

Brigády

Brigády

Chystáte se najít si nějakou brigádu či brigády? Je potřeba si předem zjistit, jak je to s daněmi, jak na smlouvu a kde hledat vhodnou brigádu.

Brigády jsou snadno dostupné

Při hledání brigády nečekejte, že za vámi přijde sama. Je potřeba se aktivně podílet na jejím hledání. Pokud nepatříte mezi vybíravé, pak máte jistotu, že brigádu najdete snadno a rychle. Rozhodně se nebojte posílat také životopisy nebo oslovit personální agentury.

Brigády

Brigády

Brigády najdete ve skladech, v supermarketech, v logistických centrech, ve fastfoodech nebo na stavbách. Mezi typické brigády pro studenty se řadí roznos letáků, hlídání dětí, ostraha objektů, práce v obchodě a další.  Netušíte, kde se na vhodné brigády zeptat? V první řadě využívejte zdroje svých blízkých, zeptejte se mezi známými.

Brigády v Praze a okolí

Vydělávat si peníze pomocí brigády mohou osoby starší 15 let, pokud už vyšli základní školu. Nesplníte-li obě tyto podmínky, zaměstnavatel s vámi nesmí podepsat pracovní smlouvu. Mladiství nesmí pracovat na nočních směnách a dělat přesčasy. Rovněž do 18 let nesmí brigádníci podepsat dohodu o hmotné odpovědnosti. V tom případě nemůžete čekat brigádu za pokladnou, apod.

Práce a brigády. Pro práci jako je prodej zmrzliny, vybalování zboží, nabízení ochutnávek jako hosteska či v restauraci, je potřeba mít zdravotní průkaz. Vystaví vám ho praktický lékař, buď na dobu určitou nebo neomezeně. V případě, že jste sehnali vytouženou brigádu, trvejte na písemné smlouvě. Sepsat můžete dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti.

Smlouvu nemusíte mít sepsanou, pokud jde pouze o nahodilý příjem, kdy například sousedovi posekáte zahradu, vyčistíte bazén nebo pohlídáte jeden večer děti. Podepsáním Prohlášení poplatníka daně získáte slevu na daních. Na začátku roku je možné podat daňové přiznání, máte nejspíš nárok na vrácení dalších peněz.