Bungalovy do 2 milionů

43Čím se vyznačuje bungalov? Jde o dřevěnou přízemní stavbu bez podsklepení a bez podkroví. Valbový tvar střech je nejtypičtějším znakem pro většinu bungalovů.

Stavba, která je svým obytným prostorem v bezprostředním kontaktu se zahradou a okolím domu.

Z každé místnosti (obývací pokoj, kuchyň, ložnice, koupelna a jídelna apod.) tak vznikne velmi praktický rodinný dům.

Bungalovy již v ceně 2 milionů poskytují svým majitelům příjemné, pohodlné a komfortní bydlení.

Dřevostavba v nízkoenergetickém provedení přináší díky dokonalé tepelné izolaci sendvičových stěn značné úspory při vytápění rodinného domu.

Bungalovy stavěné jako dřevostavby jsou oblíbené právě z těchto důvodů. Ale i krátká doba realizace dřevostavby na klíč (3 -5 měsíců podle velikosti rodinného domu) je mnohými investory upřednostňována před zděnými stavbami, jejichž realizace trvá 1 – 2 roky.

Dalším kladem bungalovu stavěného jako dřevostavbu je možnost výstavby i v zimních měsících. Technologie výstavby se provádí suchou cestou. Pouze spodní stavba – základová deska je u dřevostavby „mokrý proces“. Díky kvalitním a certifikovaným stavebním materiálům na Českém trhu je dřevostaveb naprosto srovnatelná s jakoukoli zděnou stavbou, co se týká její životnosti.

Nízkoenergetický Bungalov je optimálně vytápěn pomocí elektrického kotle. Výhodou je i záložní zdroj vytápění při odstávce dodávky. Proto je optimální mít v rodinném domě i komínové těleso, které je napojeno na krb či krbový kamna. Tento záložní zdroj tepla vytopí celý obytný prostor Bungalovu.

Na trhu dnes najde každý mnoho projektů bungalovů s cenou za výstavbu dřevostavby na klíč v částce do 2 milionů, ale najdeme i stavby do jednoho či 1.5 milionu a to včetně základové desky a včetně DPH.

Vybrat si tak může každý budoucí majitel rodinného domu. Ať už hledáte klasický vzhled bungalovu nebo stavbu v moderním stylu.