Domácí fitness, nemusí být jen snem

Nechce se Vám nikam chodit a nemáte rádi společnost, možná právě pro Vás je dobrým nápadem zařízení vlastní posilovny nebo fitness centra doma. Máte-li sklepní prostory nebo nevyužitou půdu či pracovnu, nebo jen koutek, stačí Vám k tomu opravdu málo.

Zařízení domácího fitka

Přemýšleli jste, co byste si měli do takového fitka pořídit. Určitě můžete začít něčím na zahřátí svalů, abyste si následně neublížili. Strečink je při domácím cvičení samozřejmostí, ten byste ale neměli vynechávat, ani, když jdete třeba jen ven si zaběhat. Pokud nemáte moc místa a jedná se spíše jen o takový protahovací a posilovací koutek, můžete začít měkkou podložkou, pár činkami, případně jinými skladnými pomůckami. Do místnosti k posilování vedle rotopedu a běžícího pásu (asi by bylo vhodnější umístit jen jeden – pohyb je v podstatě stejný) můžete dát lavici na zvedání zátěže a shyby.

Vždy se poraďte

I když vám při pořizování vybavení Vašeho soukromého fitka poradí odborníci na ploše obchodu, neznamená to, že jdete správným směrem. Neméně důležité totiž je i jak po sobě cviky jdou a zde je děláte správně. K tomu je dobré poradit se přímo ve fitku nebo u osobního trenéra, jak správně cvičit, abyste si neublížili. Dobře vám mohou poradit třeba ve fitness centru Delfín, kde mají profesionální trenéry a výživové poradce. A nezapomeňte, že pokud chcete zhubout, začnout musíte v hlavě!