Hledání zaměstnání v těhotenství radí Žirafa.cz

Hledání zaměstnání v těhotenství radí Žirafa.cz

Čekáte mimino? V prvé řadě gratulujeme. I když se váš život zásadně změní, nemusí vás tento fakt zastavit v hledání zaměstnání. Určitě se jeden příjem navíc bude nyní hodit víc, než kdykoliv předtím. Možná potřebujete najít i takovou práci, kde budete následně pokračovat, až vám skončí mateřská. Gravidita může mnohé věci zpomalit, ale rozhodně je nezastaví.

Existuje mnoho pracovních pozic, jež jsou vhodné i pro nastávající maminky. Navíc je ilegální, aby vás nepřijal zaměstnavatel z důvodu těhotenství. Takže určitě jděte do toho a pošlete svůj životopis do personální agentury Žirafa.cz včetně všech vašich požadavků.

 

Žirafa.cz
Žirafa.cz

Která práce je vhodná pro těhotné ženy?

I v těhotenství je možné ucházet se o různé typy práce, které vám vyhovují. Není žádné stanované pravidlo, které by přikazovalo, že nemůžete být manažerkou, pracovat v administrativě či zdravotnictví. Vaše mobilita a zdraví si samy řeknou, co si dovolit a co nikoliv. Jediné, co musí zaměstnavatel u matky v očekávání zohlednit, jsou nižší nároky na fyzickou zátěž, bezpečí, málo emocionálního stresu, možnost udělat si pauzu, když je potřeba, flexibilní pracovní doba. Existuje i možnost pracovat z domu. Některé firmy i tohle umožňují radí ze zkušenosti Žirafa.cz . Rozhodně neházejte flintu do žita jen proto, že čekáte miminko. Vaše vysněné zaměstnání na vás čeká a těhotenství není žádnou překážkou.

Nesporná výhoda záskoků

Rozhlížíte-li se po práci, která vám pomůže překonat těhotenské období, zvažte různé záskoky nebo místa se smlouvou na dobu určitou. Pracovní pozice, kde lze bez problémů zaskočit za dočasně nepřítomného zaměstnance najdete nejčastěji v administrativě a jiných kancelářských činnostech a místech vyžadujících práci na počítači. Tady je nespornou výhodou to, že ke svému zaměstnateli můžete být naprosto upřímná ohledně svého těhotenství, protože s nimi nebudete navazovat na dlouhodobou spolupráci. Práce s pevně stanoveným datem ukončení, jsou pro těhotné ženy skvělou alternativou. Trvat mohou měsíc, dva nebo i šest. Pokud se budete ve firmě zamlouvat, je možné, že vám nabídnou spolupráci i po ukončení mateřské, kontaktní údaje na personální agenturu jsou www.zirafa.cz nebo email info@zirafa.cz .