Kapslové kávovary , dopřejte si kávu o páté

Kapslové kávovary , dopřejte si kávu o páté

Káva i čaj jsou pro většinu synonymem lahodného nápoje, pro další pak základem podnikání. Oba jmenované produkty patří mezi nejprodávanější sortiment. Káva stejně jako čaj mají svou pradávnou historii. Oba tyto nápoje byly velmi oblíbené už v dávné době.

Co může být lepšího než si ráno zpříjemnit šálkem dobré kávy s láskou připravené na kávovém automatu. Pohodové posezení na terase ještě umocní výjimečnou atmosféru odpolední kávy nebo oblíbeného čaje. Díky nápojovým automatům není dnes nic složitého během chvíle připravit kafe nebo čaj.

Kávu nebo čaj?

Chcete-li si doma připravit skutečně kvalitní a dobrou kávu, budete muset sáhnout hlouběji do peněženky a investovat do kvalitního kávového automatu. Avšak prvopočáteční investice se vyplatí. Pořád vás to vyjde levněji než si pravidelně dopřávat kafe v restauraci. Navíc si ho můžete dát kdykoliv na něj dostanete chuť. Stejně tak i čaj, pokud jej máte raději. Kapslové kávovary, které právem sklízejí obdiv uživatelů, umožňují bezpečnou a rychlou přípravu díky čajovým a kávovým kapslím. Naplníte nádrž vodou, vložíte kapsli a zmáčknete tlačítko. Už jen čekáte na oblíbený nápoj.

Z historie dvou nejoblíbenějších nápojů

Úplně první zmínky o kávě jsou datovány na 9. století v Etiopii, která neustále patří do první desítky největších pěstitelů této komodity. Na horní příčce žebříčku však stojí Brazílie. Stejně tak čaj není pouhým výstřelkem moderní doby. Ten se zpočátku podával pouze v kavárnách a byl velmi drahý. Později se začal nabízet čaj sušený a člověk si ho mohl prvně koupit domů. Zrod tradičního pití čaje pochází z Anglie. Tvrdí se, že za odpolední pití čaje vděčíme Vévodkyni z Bedfordu. Tady vznikl i pověstný čaj o páté.

Zatímco dát si čaj v 5 hodin odpoledne je zcela v pořádku, jak je to s kávou? Kávu si většinou dáváme ve chvíli, kdy máme na ní chuť. Někdo ráno, jiný dopoledne a druhý na lepší trávení po obědě. Z výzkumu Stevena Millera, na jehož práci navázali i další vědci, mají po výzkumu v tomto ohledu jasno. Doba, kdy si dáte kávu, záleží čistě na vás, ale nejhorší je to mezi 8-9 hodinou večerní. Když už jsme takto zapátrali v minulosti, nesmíme zapomenout ani na pradědečka kávových automatů. Ten se prvně objevil již počátkem 19. století ve Francii, kdy kávovar nazývaný „biggin“ dokázal vyrobit úplně první šálek překapávané kávy.

Kapslové kávovary

www.n-a.cz