Koupě satelitního kompletu se vyplatí

Nejrozšířenějším televizním vysíláním je pozemní vysílání. To ale neznamená, že patří k tomu nejlepšímu. Co se týče kvality a počtu vysílaných pořadů pozemní vysílání přebíjí vysílání satelitní.
Přes satelitní vysílání můžete sledovat více jak 20 českých a slovenských televizních programů a přitom za ně nemusíte platit měsíční poplatky. Zdarma budete mít na výběr i ze stovky zahraničních televizních programů. Už nebudete moci říct, že v té televizi nic nedávají.
Abyste mohli využít satelitního vysílání, potřebujete k tomu vhodné zařízení. Jde o satelitní komplet.
Satelitní komplet je tvořen parabolou, konvertorem, kartou pro dekódování programů, satelitním přijímačem, F konektorem a koaxiálním kabelem.
Parabola je univerzálním symbolem satelitního příjmu. Parabole je kruhový typ antény konkávního typu. Důležitým prvkem je u ní velikost. S větší parabolou se dá zaměřit více družic a tedy přijímat více televizních stanic.
Parabola by Vám byla nanic, pokud byste neměli satelitní přijímač. Satelitní přijímač je zařízení, které převádí zachycený signál do analogové či digitální podoby, jež je schopen televizor přehrát. Součástí přijímače je i dekodér na přístupové kartě. Televizor a satelitní přijímač je propojen scart kabelem.
Nezbytnou součástí satelitního kompletu je i přístupová karta. Obejdete se bez ní, ale nebudete moci přijímat standardní české televizní programy.
Při pořizování satelitního kompletu budete mít na výběr ze dvou velkých skupin produktů. Jde o satelitní komplety s analogovým satelitním přijímačem a satelitní komplety s digitálním přijímačem. Možná se Vám to zdá divné, ale ještě řada stanic má analogové vysílání, takže analogový přijímač není úplný nesmysl.
Kromě toho jsou k dostání i HD komplety. Ty jsou určeny pro majitele plazmové či LCD televize s označením HD ready nebo Full HD.