Koupě satelitního kompletu se vyplatí

Nejrozšířenějším televizním vysíláním je pozemní vysílání. To ale neznamená, že patří k tomu nejlepšímu. Co se týče kvality a počtu vysílaných pořadů pozemní vysílání přebíjí vysílání satelitní.
Přes satelitní vysílání můžete sledovat více jak 20 českých a slovenských televizních programů a přitom za ně nemusíte platit měsíční poplatky. Zdarma budete mít na výběr i ze stovky zahraničních televizních programů. Už nebudete moci říct, že v té televizi nic nedávají.
Abyste mohli využít satelitního vysílání, potřebujete k tomu vhodné zařízení. Jde o satelitní komplet.
Satelitní komplet je tvořen parabolou, konvertorem, kartou pro dekódování programů, satelitním přijímačem, F konektorem a koaxiálním kabelem.
Parabola je univerzálním symbolem satelitního příjmu. Parabole je kruhový typ antény konkávního typu. Důležitým prvkem je u ní velikost. S větší parabolou se dá zaměřit více družic a tedy přijímat více televizních stanic.
Parabola by Vám byla nanic, pokud byste neměli satelitní přijímač. http://finlist.cz je zařízení, které převádí zachycený signál do analogové či digitální podoby, jež je schopen televizor přehrát. Součástí přijímače je i dekodér na přístupové kartě. Televizor a satelitní přijímač je propojen scart kabelem.
Nezbytnou součástí satelitního kompletu je i přístupová karta. Obejdete se bez ní, ale nebudete moci přijímat standardní české televizní programy.
Při pořizování satelitního kompletu budete mít na výběr ze dvou velkých skupin produktů. Jde o http://finlist.cz s analogovým satelitním přijímačem a http://finlist.cz s digitálním přijímačem. Možná se Vám to zdá divné, ale ještě řada stanic má analogové vysílání, takže analogový přijímač není úplný nesmysl.
Kromě toho jsou k dostání i HD komplety. Ty jsou určeny pro majitele plazmové či LCD televize s označením HD ready nebo Full HD.