Laser pro krásu i zdraví

Laser dnes pomáhá v oblasti krásy ale i zdraví. Co vše je možné s jeho pomocí léčit a vylepšovat na našem těle?

Odstranění tetování laserem

Nechali jste si v mládí udělat tetování, kterého se chcete zbavit? I zde Vám pomůže laser. Pomocí laseru si můžete nechat buďto tetování zesvětlit a následně překrýt jiným nebo si nechat provést úplné profesionální odstranění tetování. Odstranění tetování se provádí pomocí tzv. Q­switched laseru, který dokáže odstranit i jiné pigmentace (např. permanentní make-up, stařecké nebo pigmentové skvrny). Laserový paprsek pronikne hluboko do kůže, kde rozbije pigment na drobné částečky, ty jsou následně vyplavovány z těla ven a tetování či pigmentové skvrny postupem času blednou. Laser působí pouze na tmavý pigment a tak nemůže být poškozena pokožka, navíc je zákrok poměrně rychlý a minimálně bolestivý.

Laserová depilace

Odstranění tmavého ochlupení v podpaží, tříslech nebo na nohou je u žen v poslední době velmi aktuální a patří dnes k významným trendům v oblasti krásy. Nikoho však asi nebaví každodenní holení nebo jiné bolestivé metody odstraňování chloupků. Laserová depilace je účinná a šetrná metoda, která vám od chloupků pomůže jednou pro vždy, nebo alespoň na hodně dlouho.

Při této metodě laserový paprsek proniká do podkoží a cíleně zde působí na pigment obsažený ve vlasových koříncích. Ničí tak příčinu tmavých chloupků, nikoli pouze následek – vlas. Na rozdíl od jiných metod odstranění chloupků je laserová depilace šetrná k pokožce, protože neodstraňuje jemné, světlé a okem téměř neviditelné chloupky, jež tvoří přirozenou ochranu pokožky.

Odstranění znamének

K nejčastěji odstraňovaným kožním útvarům patří znaménka či bradavice. Jejich odstraňování se provádí pomocí CO2 laseru, který bývá označován také jako bezdotykový skalpel. Výhodou oproti chirurgickému zákroku, je naprostá přesnost řezu, nevyřízne se ani o milimetr tkáně více, než je třeba. Po zákroku vznikne pouze drobný stroupek, který se brzy zhojí.

Operace křečových žil pomocí laseru

Křečové žíly jsou nejen častým zdravotním problémem ale i výraznou vadou na kráse. Laser patří k nejmodernějším a nejšetrnějším metodám léčby tohoto onemocnění. Laserové vlákno se při zákroku zavede z třísla dovnitř rozšířeného varixu a laserový paprsek postiženou žílu tepelně zničí. Zákrok obvykle netrvá déle než hodinu a výhodou je, že není nutná hospitalizace. Také rekonvalescence je podstatně snazší a kratší než u klasické operace. Minimální je i zjizvení pokožky.