Na kvalitní trávník nestačí jen kvalitní zahradní technika

Základem kvalitního trávníku není jen kvalitní  zahradní technika. Důležité je také dobře o svůj trávník pečovat. Jak bychom tedy měli př údržbě trávníku konkrétně postupovat?

Příprava půdy
Po zrytí či frézování a urovnání, potřebuje půda ještě přibližně týden aby si „sedla“. Těsně před výsevem mechanicky odstraňte vyrostlé plevele. Poté půdu jemně nakypřete.

Výsev
Naše doporučení: před samotným výsevem aplikujte hnojivo pro výsev nových trávníků. Dosáhnete tím mnohem rychlejšího a jistějšího zacelení trávního drnu a tím můžete váš nový trávník mnohem rychleji využívat. Pro pravidelnou aplikaci osiva a hnojiva pro výsev nových trávníků používejte sypací vozík. Osivo vysévejte od konce dubna/začátkem května do konce září. V tomto období má půda tu správnou teplotu.

Závlaha
V prvních třech týdnech přísně dbejte na to, aby byla půda neustále vlhká. Především povrch půdy nesmí v žádném případě vyschnout, protože s ní by zaschnuli velmi citlivé klíčící travní jedinci – hrozí nenávratné škody. V suchém období proto zavlažujte několikrát denně 10 minut.

První střih
Trávník poprvé sečte pokud vyroste do 8 – 10 centimetrů. Nesečte trávník níže než na 5 – 7 cm!

Vertikutace
Pravidelně provádějte vertikutaci: vertikutací odstraníte z trávníku travní plsť a mech .

Hnojení
Pravidelně přihnojujte: po 6 týdnech aplikujte na nový trávník speciální hnojivo s dlouhodobým účinkem. Optimální je hnojení 3x za rok, na extrémně zastíněných může být i potřebné hnojení i vícekrát.

Pravidelně sečte trávník: trávník pravidelně sečte vždy na stejnou výšku.

Optimální výška: 3 – 6 cm, v zastíněných místech ne níže než 5,0 cm.

Pravidelná zálivka: v extrémně suchém období by měl být trávník dvakrát týdně zavlažen až do hloubky kořenového systému – min. 30 minut. Dosáhnete tím hlubokého zakořenění trávníku.