Práce a cestování USA

Práce a cestování USA

yellowstoneLéto v roce 2016 znamenalo pro naší dámskou partu nepřekonatelnou dovolenou plnou zážitků. Od ledna jsme neustavičně plánovaly možnou realizaci práce v USA, v březnu jsme podepsaly pracovní smlouvy s Beaver Run Resort and Conference Centre, vyrazily na americkou ambasádu do Prahy pro víza J-1 a už se mohly těšit na snovou dovolenou za velkou louží. 17.6.2016 úspěšně odlétáme plné obav a zároveň se těšíme na následující 3 měsíce, co nás čeká. Přestup v Texasu, přílet do Denveru, přesun do horského městečka Breckenridge. Z krásných 30°C jsme se přesunuly do 10°C a 3000 m.n.m se zasněženými vrcholky hor. Nádherná panenská příroda, kvetoucí pampelišky, sruby – krásné prostředí, kde jsme pracovaly následující 2,5 měsíce v rámci programu work and travel v housekeepingu. Samozřejmě každá práce je maximálně unavující, pokud pracujete od rána do pozdního odpoledne – 6 dní v týdnu. Těžce vydělané peníze pro nás byly krásnou motivací pro následujících 14 dní cestování. Colorado je nádherná země s množstvím sportovních a kulturních aktivit. vodopád 1.9.2016 pro nás znamenal den „D“, kdy jsme se rozloučily s horami a vyrazily do Denveru, kde na nás na letišti čekalo domluvené auto – auto jsme půjčovaly u společnosti Ofran (proč oni? Půjčují auta po celém světě, nabízí kvalitní služby a okamžitý servis – hlavně vše v češtině). Z Denveru míříme rovnou do Yellowstonu – nejkrásnějšího parku USA. Ty barvy, příroda, gejzíry, sopečná činnost, bizoni – prostě jedna velká nádhera. Pokračujeme dál směrem na západ – přes Utah, Arizonu, Hoover Dam.  V Arizoně jsme si udělaly relaxační přestávku v Grand Canyonu, kde jsme se proletěly cca za 100 dolarů nad kaňonem vrtulníkem a spokojeně jsme jely zkusit naše štěstí do Las Vegas – bohužel ani jedna z nás štěstí neměla, ale alespoň jsme si užily perfektní atmosféru kasín. Závěrečné body naší cesty byly San Francisco – Golgen Gate Bridge, Fish Wharf, Alcatraz a  Los Angeles – dlouho očekávaný nápis Hollywood, Walk of Fame a pláže Pacifiku. Bohužel to byl náš poslední bod cesty, auto jsme vrátily na letišti a se slzami v očích čekaly na naše letadlo.

Naše pocity a poznatky z cestování po USA:

  • Naprosto krásné přírodní parky – stojí za to, navštívit jich co nejvíc(usa, california)24888926112_02f78c3add_k
  • Jednoduché řízení auta – na delší vzdálenosti při nedostatku času – letět, v případě vychutnání si cesty po USA půjčit auto u námi vyzkoušené společnosti Ofran – spát můžete v autě, stanu, po motelech.
  • Pohodlně na cestách ve všech dopravních prostředních – bacha u autobusů se tahá za provázky na znamení zastávky, pro zastavení busu na zastávce musíte někde taky mávat nebo Vás bude autobusák ignorovat.
  • Zajímavá města, městečka a vesnice
  • Rozhodně doporučujeme navštívit: ZOO Denver, Breckenridge, Yellowstone, Hoover Dam přehrada, Arches National Park, Grand Canyon, Las Vegas, L.A – Hollywood, pláže, Beverly Hills, San Fransisco – Golden Gate Bridge, Fish Wharf, Alcatraz

breckenridgečipmunk