Proč se registrovat k DPH v Polsku

Ani v České republice nemusí být všichni podnikatelé automaticky plátci DPH, existují podmínky, kdy je třeba vyřídit registraci. Obdobně to funguje i v zahraničí s tím rozdílem, že jednotlivé podmínky se mohou mírně lišit. Březen bývá neoblíbený měsíc, jako každé čtvrtletí je třeba odevzdat uzávěrku DPH, navíc je třeba do konce dubna podat rovněž daňové přiznání za uplynulý rok. Zejména živnostníkům dělá účetnictví vrásky, není jednoduché vyznat se v daném podnikatelském oboru a zároveň ještě i v účetnictví natolik, aby si sami zvládli spočítat daně. Není žádná ostuda požádat o odbornou pomoc.

Ne všichni podnikatelé však působí pouze v tuzemsku, někteří expandují třeba do Polska. I zde je potom třeba plnit normy s ohledem na vedení účetnictví. Stačí v Polsku obchodovat s určitým obratem, dovážet zboží nebo zde mít sklad a vzniká vám povinnost odvádět DPH. Potřebujete-li se i vy registrovat k DPH v Polsku, obraťte se na společnost Polpartner, která se postará o veškeré daňové služby. Nemusíte se bát, vše bude pro vás srozumitelné, firma Polpartner vypracuje účetnictví v Polsku v českém jazyce. To je velká výhoda, protože podnikáte-li i v České republice, vaše účetní, která se stará o vaše účty a daňové přiznání, se ve výstupu bez problému vyzná.

Nemáte-li čas studovat zásady účetnictví v Polsku, stačí najmout si profesionální účetní, která za vás tyto záležitosti vyřídí. Polpartner se soustředí nejen na menší živnostníky, ale také na větší podniky a firmy. Polpartner se postará o vedení účetnictví v českém jazyce, školení odborníci vám zajistí v případě potřeby i podvojné účetnictví. Nemusíte znát polskou legislativu, vše bude podle norem a vyhlášek.