Prodej nemovitosti bez starostí

Jak prodat nemovitost za krátký čas a s minimem starostí? Pokud jste si položili tuto otázku a chcete vědět jak na to, tak určitě čtěte dále, náš článek vám poradí.

U prodeje Vašeho bytu, domu, nebo pozemku máte na výběr ze dvou možností:

  1. Prodej nemovitostí bez realitní kanceláře
  2. Prodej prostřednictvím realitní kanceláře

Prodej nemovitosti bez „realitky“

Prodej Vaší nemovitosti bez realitní kanceláře je dobrou volbou a ruce vám určitě nesváže. Počítejte však s možnou větší časovou náročností a s investicí financí např. na poutavou inzerci. Nějaký čas zabere uskutečnění prohlídky a také ošetření dalších oblastí. Neznalost zákona neomlouvá, proto legislativně správně upravená Kupní smlouva na nemovitost je opravdu nezbytná, a také Vás určitě bude zajímat oblast daňová a ekonomická.

Prodej nemovitosti bez realitky je výhodný v tom, že jako majitel máte na rozdíl od realitních makléřů podrobnější informace, a tak víte o silných i slabých místech dané nemovitosti. Váš osobní přístup kupující zajisté také ocení a případné vyprávění o daném objektu je pro většinu příjemným zpestřením.

Prodej nemovitosti pomocí realitní kanceláře

Nevěříte-li, že zvládnete prodej bez „realitky“, je na trhu velký výběr společností, které Vám budou rády nápomocny. Za své služby si však účtují provizi, pohybující se nejčastěji kolem 3% z kupní ceny. Pokud má kancelář, kterou jste si vybrali, dostatek zkušeností a je profesionální, poskytnout Vám následující služby je pro ně samozřejmostí:

  • profesionální nabídková kampaň,
  • skvělý přístup k zájemcům,
  • zajištění nutných listin a dokumentů,
  • upozornění Vás na další povinnosti, které máte, nebo je v rámci služeb udělá za Vás.

Výhody zajištění prodeje s realitní kanceláří jsou zároveň přesvědčivými argumenty. V případě, že vyberete profesionální a stabilní společnost, tak si jistě ušetříte mnoho starostí. Její pracovníci znají dobře možnosti trhu a lokalitu a tudíž jsou schopni stanovit i atraktivní cenu. Mají zkušenosti v jednání s lidmi, ušetříte tak díky jejich práci čas a může vás příjemně překvapit i zkrácení doby prodeje nemovitosti oproti možnosti prodeje bez jejich pomoci. Společnosti také zájemcům poskytují úvěr, a samozřejmostí je většinou bezplatná inzerce přes jejich realitní portál. Tuto variantu prodeje však vylučte, pokud chcete mít kontrolu nad prezentací vaší nemovitosti i průběhem prodeje a chcete poznat zájemce osobně.