Profesionální praky ke střelbě přináší hodně zábavy

Pod střelnou zbraní si každý pravděpodobně vybaví pistoli. Střelnými zbraněmi jsou ale také praky ke střelbě, které byly používány mnohem dříve, než zmiňované pistole. Praky ke střelbě jsou populací používány po již dlouhou dobu, lidé si s nimi pomáhali během bojů či během lovů zvěře již v raném starověku. Existenci těchto střelných zbraní v tomto období je možné dokázat jen nálezy munice, která byla tehdy vyráběna například z kamene, z hlíny nebo z olova. Tehdejší praky ke střelbě se ale bohužel nezachovaly.

Dřívější praky ke střelbě ale fungovaly na jiném principu, než ty dnešní – a to na principu odstředivé síly. Tento typ praků je právě ten, který využívali například husité během svých bojů. Dnešní praky ke střelbě jsou vidlicového tvaru, a oproti těm původním využívají energii, která se hromadí v gumových svazcích.

V dnešní době máte dvě možnosti, jak si takový prak pořídit. Těm manuálně zručným se nabízí možnost vlastní výroby. Pro ty ostatní je však k dispozici celá řada obchodů, praky ke střelbě si můžete zakoupit například v těch, které se specializují na sport či zbraně. Cena této střelné zbraně je různorodá, ale pohybuje se zpravidla v rozmezí desítek až stovek korun. Výše ocenění tohoto zboží závisí například na materiálu, z kterého byl prak vyroben, ale také na tom, jestli je daný prak amatérský, nebo profesionální. Kromě praků je možné v těchto obchodech pořídit například munici, kterou jsou kupříkladu ocelové kuličky.